Aktualne informacje dotyczące XLVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego 2017/2018

komunikaty informacyjne dotyczące finału na stronie http://www.mlodziez.pttk.pl/dla-was/konkursy/omttk-pttk/2018-wadowice/


Na etapie wojewódzkim będą obowiązywać materiały jak na finale centralnym, również mapa administracyjno-turystyczna wydawnictwa BiK

 

Dla drużyn startujących w miejskim konkursie OMTTK zostały zakupione przewodniki Demart "Małopolska", zachęcam do odbioru do końca listopada, później zostaną przekazane innym zainteresowanym


Oddział Zachodniopomorski PTTK w Szczecinie zaprasza wszystkie chętne szkoły do udziału w XLVI Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym. Konkurs przeznaczony jest w szczególności dla ambitnych, młodych turystów i krajoznawców i dotyczy szerokiego zakresu wiedzy turystycznej i nie tylko.

Współzawodnictwo odbywa się na 3 poziomach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadpodstawowe i składa się z wymienionych w zakładce eliminacje konkursów tematycznych.

Testy odbywają się zawsze w czwartki o godz. 17:00 - wszystkie szkoły

 Impreza na orientację w oraz gra miejska - wg osobnych komunikatów (w soboty)

 Uczestnicy

Drużyna reprezentuje szkołę (również inne instytucje, np. Pałac Młodzieży, klub turystyczny, drużynę harcerską itp.). Jeśli zrzeszeni są tam uczniowie z różnych szkół, które nie biorą udziału w Turnieju uczniowie ze szkół biorących udział w Turnieju jeśli chcą występować pod innym szyldem niż własna szkoła, powinni to uzgodnić z opiekunem SKKT. 

Klasyfikacja

 

W każdym z konkursów może występować maksymalnie 9 uczniów (bez podziału na zespoły). Każdy z uczestników pisze test indywidualnie. Do klasyfikacji szkoły zaliczane będą punkty uzyskane przez trzech najlepszych uczniów w danym konkursie. Impreza na orientację oraz gra miejska jest konkurencją zespołową (zespoły 2-3 osobowe). Prowadzona będzie klasyfikacja szkolna i indywidualna. Do klasyfikacji indywidualnej doliczone będą punkty za uzyskane odznaki turystyczno-krajoznawcze obliczone wg regulaminu OMTTK (w przypadku gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych dzielone przez 2). Książeczki należy dostarczyć do siedziby Oddziału Zachodniopomorskiego PTTK do marca 2018 r. Najlepsze szkoły w poszczególnych kategoriach (połowa z biorących udział, nie więcej jednak niż osiem) będą reprezentowały Szczecin w eliminacjach wojewódzkich. Najlepsze zespoły wezmą udział w finale centralnym. Wszystkie szkoły uczestniczące w Turnieju otrzymają dyplomy, a najlepsi uczestnicy dyplomy i nagrody książkowe.

 

Organizator konkursu

Oddział Zachodniopomorski PTTK w Szczecinie

+48 91 5796645

70-206 Szczecin, ul. Dworcowa 6

http://www.szczecin.pttk.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 Zgłoszenia drużyn do Turnieju

Janusz Zbiorczyk

+48 665 810 896

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

 

Zwycięskie drużyny z etapu miejskiego i powiatowego wezmą udział w etapie wojewódzkim 13-15 kwietnia w Pełczycach.

Zwycięskie drużyny z  etapu wojewódzkiego wezmą udział w finale centralnym (gospodarzem będzie województwo małopolskie - Wadowice) 31 maja-3 czerwca