Komunikat organizatora Finału Centralnego

(informacje m.in o ABC i literaturze)


Podstawowa literatura wymieniona w komunikacie organizatora Finału Centralnego, która również będzie wykorzystana w etapach miejskim, powiatowym i wojewódzkim jest już dostępna w Pracowni, zarówno książki jak i wydane numery Poznaj Swój Kraj z 2016 r.


Mogę sprowadzić również mapy województwa podkarpackiego  wydawnictwa BiK (odpłatnie) - przy zakupie 10 szt koszt byłby 7,50/szt. Mapy Compass są dostępne na miejscu lub do zakupu.


Aktualne informacje dotyczące XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego 2016/2017


Oddział Zachodniopomorski PTTK w Szczecinie zaprasza wszystkie chętne szkoły do udziału w XLV Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym. Konkurs przeznaczony jest w szczególności dla ambitnych, młodych turystów i krajoznawców i dotyczy szerokiego zakresu wiedzy turystycznej i nie tylko.

Współzawodnictwo odbywa się na 3 poziomach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadpodstawowe i składa się z wymienionych w zakładce eliminacje konkursów tematycznych.

Testy odbywają się zawsze w czwartki o godz. 16:00 - szkoły podstawowe i gimnazja; godz. 17:00 - szkoły ponadgimnazjalne.

 Impreza na orientację oraz gra miejska - wg osobnych komunikatów.

 Uczestnicy

Drużyna reprezentuje szkołę (również inne instytucje, np. Pałac Młodzieży, klub turystyczny, drużynę harcerską itp.). Jeśli zrzeszeni są tam uczniowie z różnych szkół, które nie biorą udziału w Turnieju uczniowie ze szkół biorących udział w Turnieju jeśli chcą występować pod innym szyldem niż własna szkoła, powinni to uzgodnić z opiekunem SKKT. 

Klasyfikacja

Szkoły podstawowe

W każdym z konkursów mogą występować maksymalnie dwa 3-osobowe zespoły. Wszystkie konkursy odbywają się zespołowo, tzn. cały 3-osobowy zespół wspólnie rozwiązuje przygotowane przez organizatorów zadanie. Do klasyfikacji szkoły zalicza się punkty uzyskane przez lepszy zespół w danym konkursie.

Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

W każdym z konkursów może występować maksymalnie 6 uczniów (bez podziału na zespoły). Każdy z uczestników pisze test indywidualnie. Do klasyfikacji szkoły zaliczane będą punkty uzyskane przez trzech najlepszych uczniów w danym konkursie. Jedynie impreza na orientację jest konkurencją zespołową (zespoły 2-3 osobowe). Prowadzona będzie klasyfikacja szkolna i indywidualna. Do klasyfikacji indywidualnej doliczone będą punkty za uzyskane odznaki turystyczno-krajoznawcze obliczone wg regulaminu OMTTK (w przypadku gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych dzielone przez 2). Książeczki należy dostarczyć do siedziby Oddziału Zachodniopomorskiego PTTK do marca 2017 r. Najlepsze szkoły w poszczególnych kategoriach (połowa z biorących udział, nie więcej jednak niż osiem) będą reprezentowały Szczecin w eliminacjach wojewódzkich. Najlepsze zespoły wezmą udział w finale centralnym. Wszystkie szkoły uczestniczące w Turnieju otrzymają dyplomy, a najlepsi uczestnicy dyplomy i nagrody książkowe.

 

Organizator konkursu

Oddział Zachodniopomorski PTTK w Szczecinie

+48 91 5796645

70-206 Szczecin, ul. Dworcowa 6

http://www.szczecin.pttk.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 Zgłoszenia drużyn do Turnieju

Janusz Zbiorczyk

+48 665 810 896

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

 

Zwycięskie drużyny z etapu miejskiego i powiatowego wezmą udział w etapie wojewódzkim 21-23.04.2017 w Reptowie

Zwycięskie drużyny z  etapu wojewódzkiego wezmą udział w finale centralnym (gospodarzem będzie województwo podkarpackie) - 8-11.06.2017  Ustrzyki