Uchwałą Zarządu został powołany Szczeciński Klub Turystyki Kwalifikowanej przy Oddziale Zachodniopomorskim PTTK.

 

image001

 

 

Jak się zapisać

działalność klubu

informacja o opiekunie klubu

zgoda prezydenta na używanie herbu Szczecina

W dniach 5-7 kwietnia odbywał się etap wojewódzki XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego w Cedyni.

Udział wzięło 19 drużyn z województwa zachodniopomorskiego. Dzięki pomocy organizacyjnej i finansowej współorganizatorów i sponsorów zostały przeprowadzane konkurencje teoretyczne i praktyczne, związane z uprawianiem turystyki.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować ten konkurs , a w szczególności Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Nadleśnictwom z Chojny i Mieszkowic, Bankowi Spółdzielczemu w Chojnie, Urzędowi Miasta w Cedyni, pracownikom Muzeum w Siekierkach i Gozdowicach.

Najlepsze drużyny 3-osobowe z poziomów szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych wezmą udział w etapie centralnym turnieju w Augustowie.

Oczywiście życzymy im sukcesów w trudnej rywalizacji.

A oto wyniki, na które zapewne czekacie:

szkoły podstawowe            indywidualne    zespołowe

gimnazja                           indywidualne    zespołowe

szkoły ponadgimnazjalne    indywidualne   zespołowe

Świdwie Sanctus to  projekt zrealizowany w roku 2018 w podszczecińskim Tanowie, w sąsiedztwie Puszczy Wkrzańskiej i rezerwatu Świdwie przez grupę pasjonatów skupionych w zespole wokalnym „Tam i Owo”.  Do pieczołowicie zbieranych i archiwizowanych przez Rościsława Wysockiego głosów ptaków członkowie "Tam i Owo"  stworzyli teksty i muzykę. W filmie muzyka przeplata się z odgłosami przyrody,  a obrazy wykonawców, nakręcone w plenerze, z filmami i zdjęciami dzikiej przyrody.

 

Projekcji filmu towarzyszyć będzie rozmowa z reżyserem i scenarzystą Piotrem Bińkiem oraz  prelekcja  Kazimierza Olszanowskiego, pracownika Rezerwatu Świdwie, starszego inspektora, opiekuna merytorycznego ze strony Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie

wtorek 12 marca 2019 o godzinie 17.00
Książnica Pomorska, Aula, wejście od ul. Podgórnej, III p

Zapraszamy na prezentację z podróży do Ameryki Południowej. Tym razem o Patagonii i śladach polskości opowiadać będzie kol. Zdzisław Steć

Miejsce pokazu - Pracownia Krajoznawcza ul. Dworcowa 6  11.03 godz 17.